Asgari Ücret Ne Zaman 1300 TL Olacak

Güncel Akrep

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

1 Kasım seçimlerinin ardından Ak partinin asgari ücreti 1300 Tl’ye çıkarma vaadi gerçekleşmek üzere. Ben dahil birçok insanın bu vaat havada kalacak ve gerçekleşmeyecek beklentisini Ak Parti hükümeti boşa çıkarmak için çalışmalara başladı.

2016 yılından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret milyonlarca insanı heyecanlandırıyor. Mevcut asgari ücret bekarlar için 1054 TL civarında seyrediyor. Vaatlerimizin arkasındayız mesajı veren hükümet çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı Reşat Molalı salonunda; işçi tarafını temsilen “Türk-İş” ve işveren tarafını temsilen “Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu” (TİSK) ile masaya oturdu.

Edindiğim haberlere göre, toplantıda genel manada asgari ücretin 1300 lira olmasının işveren getireceği maliyet üzerinde durulmuş.

Üretim, istihdam ve büyüme politikaları arasında güzel bir denge kurulabilmesi için iyi niyetli bir yaklaşım gerekiyor. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra vatandaşın hayat standartlarının yükselmesi için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade eden Ak Parti, aldığı oy oranı ile halkın bu konudaki isteğini de görmüş oldu.

Ajanslardan alınan bilgiler, yapılan toplantının verimli geçtiği yönünde. Net bir sonuca ulaşamayan toplantı sonunda komisyonun 10 Aralıkta ikinci kez toplanacağı belirtilmiş.

Umarım beklenen haber çabuk gelir..

Kaynak: Ajanslar

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Akrep}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevabı rakamla girin