Home Yaşam Burçlar Burcunuz 2014 için Size ne Söylüyor?

Burcunuz 2014 için Size ne Söylüyor?

26 min read
0
0
186

2014-is-astrolojisi 

Doğan Holding İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İş Astrolojisi Uzmanı Binnur Zaimler 30 Aralık 2012’de Hürriyet İK’daki “2013’te sizi neler bekliyor” yazısında “Aktivistler çoğalacak, aktivistlerin terorist olmadığını anlayacağız” demişti. 2013 sade vatandaşlar olarak sokaklara döküldüğümüz, üstelik sadece Türkiye’de değil, Brezilya, İspanya ve Fransa’da da kurulu düzene itiraz eden özgürlükçü grupların sokaklara döküldüğü bir yıl oldu. Peki 2014 tüm bunların üzerine neler getiriyor? Zaimler, 2014 yılının bizlere neler getireceğini, kariyer hayatımızda ne gibi değişiklikler olacağını kaleme aldı.

2014’te ekonomide, iş hayatında bitişler senesi başlıyor. Para kazanma üzerine kurulu tüm köhnemiş sistemlerin, yapıların kökten değişimine bu sene şahit olacağız. Bir şirketin veya bir ülkenin başarısını ortaya koyan göstergelerin bizi yanılttığını keşfedeceğiz. Muhasebe sistemlerinden, sermaye piyasa düzenine, kredi derecelendirme kuruluşlarına kadar her şeyin sonu geldi. Son kullanma tarihi çoktan geçmiş dünya para sisteminin değişmesi an meselesi. İşi, parayı, gücü ve statüyü kaybetme korkusu olanları bu sene testler bekliyor. Bolluk bilincine sahip olanlar ise bu dönemden çok rahat geçecekler.

• Zayıf olan ve kopmaya hazır ilişkiler hızla biterken, sağlam temelli ilişkiler bu dönemden daha güçlü çıkabilir. Karşılıklı güven varsa, ilişki güçlü demektir.

• Menfaat üzerine kurulu ilişkiler çöküyor: İş’te, evlilikte ve arkadaşlıkta çıkar ilişkileri yılın ilk aylarında sarsılacak.

• Ortaklıklarda toleranslı olmak yılın ilk aylarından çok önemli. Sürdürmeyi düşündüğünüz işler için çaba sarf edin, arkasından koşun.

• Bir süredir sürünen, yerle bir olan altın fiyatlarının Ağustos ayı içinde bir iki hafta boyunca eski itibarını kazandığını göreceğiz. Yılın ikinci yarısı her anlamda daha güneşli günler getiriyor. Kuyumculuk, turizm, eğlence sektörleri yeni girişimcilerle ışıldayacak. Bu alanlarda büyüme bir sene boyunca devam edecek.

2014’TE KARİYERİNİZİ NELER BEKLİYOR?

KOÇ: Ocak ayı, statü değişikliği getirebilir. Yılın ilk yarısında karşıt burcunuzdaki Mars, 2013 yılında üzerinde uğraştığınız projelerin başkaları tarafından farkedilmesini sağlayacak. Sizi başarılı bulanların yanında sizi eleştirenler de olacaktır. 1 Mart–20 Mayıs arası rakiplerinizin kafası oldukça karışık. 15-25 Nisan arası kararlarınızı asla ertelemeyin. Ok yaydan fırlıyor, kemerlerinizi bağlayın. 3-28 Mayıs arasında girişkenliğiniz sayesinde başarı geliyor. Yeni işlere başvurma zamanı. 17 Temmuz sonrası bir yıl boyunca stratejik projelerde, inovatif konularda çok başarılısınız. 29 Eylül-22 Ekim arası yakın çalışma arkadaşınızın büyük desteğini göreceksiniz. 16 Aralık ve sonrasında yurtdışı, medya ve reklamcılık konuları hayatınıza renk getiriyor olacak.

BOĞA: İşlerinizin tam olarak oturması Şubat ayını bulacak görünüyor. 29 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sonrasında hedefleriniz yönünde küçük de olsa bir adım atın. İşlerin hızlanması an meselesi. 29 Mayıs–22 Haziran arası sanatsal yönünüzü konuşturun. İlişkilerde yarattığınız uyum, önemli kapılar aralayacak. 27 Temmuz-12 Eylül arası çalışma arkadaşlarınız tarafından biraz baskı hissedebilirsiniz. Çok çalışacağınız bu dönem unutmayın: Kimse size karşı değil, herkes kendi tarafında. 5-28 Eylül tarihlerinda yapacağınız sunumlar daha etkileyici olacak. Yılın son ayı olan Aralık’ta ise çevrenizle mücadeleyi bırakıp değişime ayak uydurun.

İKİZLER: 11 Ocak sonrası odaklandığınız yurtdışı veya medya bağlantılı işlerin tam olarak gerçekleşmesi düşündüğünüzden daha fazla zaman alabilir. Yine de işler 20 Mart sonrasında rayına oturacak görünüyor. 17 Haziran-2 Temmuz arası geçmiş çalışmalarınızdan faydalanın. Kararlarınız değişken olabilir. 23 Haziran-17 Temmuz arası Venüs sayesinde iletişimde, eğitimde, iş görüşmelerinde adeta mükemmelsiniz. İletişim içinde olduğunuzda başarı gelecektir. 17 Temmuz sonrası müşteri sayınız, iş gezileriniz, iletişim kurduğunuz kişiler çoğalıyor. Bu alanlarda hem keyifli hem de şanslı olduğunuzu hissedeceksiniz. 16 Kasım–17 Aralık arası ortaklıklar, yakın çalışma arkadaşınızla projeler gündeme gelebilir. Yabancı dilinizi etkin hale getireceksiniz.

YENGEÇ: Yılın ilk yarısı işyerinde pek çok değişiklik, belki de beklenmedik sayılacak çok sayıda olayla karşılaşacaksınız. Eski çalışma arkadaşlarınızla biraraya gelebilir, yoğun tempo içinde, özellikle devletle bağlantılı işlerde çalışabilirsiniz. Tanrı sizi koruyor ve asla aklınıza gelen kötü şeyler gerçekleşmeyecek. Bununla beraber 15-22 Nisan arası oluşacak türbülans özel ve iş hayatı dengenizin bir parça sarsılmasına sebep olabilir. Soğukkanlı olun ve olaya taraflı bakmayın. 29 Nisan, 25 Mayıs ve 23 Ekim civarı günlerde başarı ve mutluluk sizinle beraber görünüyor. Bu tarihlerde alacağınız büyük destek, sorunlu konuların içinden sıyrılmanızı sağlayacak. Başkalarını bir tarafa bırakıp kendi gelişiminizle ilgilenin. 19 Temmuz- 11 Ağustos beğeni kazandığınız, çekici olduğunuz günler. 26 Ekim sonrası yıl sonuna kadar yeni bir iş, yeni kişiler hayatınıza giriyor. Temponuz oldukça artıyor.

ASLAN: Yılın ilk yarısı tek yapmanız gereken şey, olayları fazla ciddiye almamak olacaktır. 11 Ocak- 20 Mart arası bazı kişiler size istemeden de olsa eksik bilgi verebilir. Bu tarihlerde karşıdakine bağımlı iş yapmamaya, kendi iç sesinizle ilerlemeye çalışın. Ocak ayı içinde astlarınızla ilgili değişiklikler gündeme gelebilir. 7 Nisan – 28 Mayıs tarihleri arasında yabancılarla bağlantılı projelere girmek için fırsatlar var. 17 Temmuz sonrası hayatınızda mükemmel bir dönem başlıyor. Bolluk, bereket, kişisel gelişim gezegeni Jüpiter, bir yıllığına Aslan burcunda. Jüpiter, Aslan burcunu 2002 yılında ziyaret etmişti. 2002-2003 yıllarında ziyaret ettiğinde yaşadığınız güzel gelişimleri hatırlayın. Liderlik, öğrenme ve daha konforlu bir hayata şimdiden hazırlık yapsanız iyi olur. Ödüller, sertifikalar ve yurtdışı fırsatlar karşınıza çıkacaktır.

BAŞAK: Eskiden çok keyifle yaptığınız ne varsa, Ocak ayında onlara geri dönün. Hobileriniz, unuttuğunuz eserleriniz, belki de eski aşklar. İşte tüm bunlar yaratıcılığınızı tetikleyecek, sizi 2014’ün sonraki aylarına ruhsal olarak hazırlayacak güzellikler. En güzel tatili nerede yaptıysanız birkaç günlüğüne oraları ziyaret edin. Yılın ilk yarısı maddi birikimlerinizi artırmaya odaklanın. Bunu, karşıdakileri ikna ederek çok rahatlıkla yapabilirsiniz. 27 Temmuz- 12 Eylül arası yapacağınız saha ziyaretleri, görüşmeler, yazılı ve sözlü iletişim konuları başarınızı artıracaktır. Ofiste oturmayıp o günlerde hareketli olun. 5 Eylül- 28 Eylül arası Venüs Başak burcundayken, iş tekliflerini ciddiye alın. Sunumlar yapıp ön plana çıkmaya, karşıdakileri verilerle ikna etmeye çalışın. 29 Eylül-15 Kasım arası geliriniz artıyor. 10 Aralık sonrası stratejik konular ajandanıza girecek.

TERAZİ: Yılın ilk yarısı burcunuzda bulunan Mars, büyük hamleler yapmanızı sağlayacak. İlişkilerinizde, kariyerinizde, sağlığınızda, fiziksel aktivitelerde yapacağınız bu önemli hamleler tek aşamada bitmese bile, Temmuz’a kadar güzel bir maraton yaşamanızı sağlayacak. Hayatınızın bu dönemini kolay kolay unutmayacağınızı şimdiden söylemeliyiz. 1 Mart–20 Mayıs arasında kararlarınızdan vazgeçebilirsiniz. Bu nedenle büyük sözlerin altına girmeyip esnek olun. İlişkilerde dengeyi sağlamaya çalışmak yorucu olsa da, ikna gücünüz maraton sonunda başarı getirecektir. 15 Nisan ve 8 Ekim’deki ay tutulması ani kariyer ve hayat değişiklikleri getirebilir. Buna artık hazırsınız. Tüm hafta boyunca gelecek mesajlar, farklı sulara yelken açmanızı istiyor. Evinizi taşımak istiyorsanız, yılın ikinci yarısı, özellikle 26 Ekim sonrası oldukça uygun olacaktır. Jüpiter sayesinde, yılın ikinci yarısı gelecek planlarınızı besleyen grupların, derneklerin içinde çok iyi bir noktaya gelebilirsiniz.

AKREP: Yeniden yapılanma gezegeni Satürn’ün 2012 sonundan beri burcunuzda olması, kariyer değişikliklerini getiriyor. Eğer 2013 yılında bembeyaz bir sayfa açmadıysanız, işte bu yıl zamanıdır. Yozlaşmış, kaotik ortamlardan uzaklaşıp, tam da kafanızdaki gibi bir iş yapmanız an meselesi. Kendinizi daha fazla gösterebilecek, uzun soluklu başarıların tohumlarını işte bu sene ekeceksiniz. 29 Nisan’da yeni kişilerle çalışmaya başlayacak, 23 Ekim sonrasında ise kendi istekleriniz için adım atacaksınız. 23 Ekim günü ve sonrasında iş başvurunuzu yapın, görüşmeye gidin veya sevdiğiniz kişiye evlenme teklif edin. Kendi gücünüze güvenin ve hayatın iplerini elinize alın. 27 Temmuz – 12 Eylül arası Mars’ın etkisi ile oldukça tempolu geçeceğe benziyor. Tatilinizi mümkünse bu tarihlere denk düşürmemeye çalışın. 4 Aralık sonrası, kariyerinizdeki büyük fırsatı yakalamak, ama aynı zamanda evinize de odaklanmak gerekecek. Dengeyi kurmaya çalışın.

YAY: Ocak ve Şubat aylarında maddi birikimlerinizi gözden geçirmeniz, borçlarınızı geri almanız mümkün. Kendi sahip olduklarınıza odaklanın. Yılın ilk yedi ayında sosyal klüpler, dernekler, çalışma grupları içinde eforunuzu sarfediyor olacaksınız. Yalnız bu dönemde, bazı çalışmaları bir iki kere tekrarlamanız gerekebilir. Bazı projelerde eski dostlarla biraraya gelme fikri ise sizi sevindirecek görünüyor. 17 Temmuz sonrası bir yıl boyunca uzaklardan, yabancılardan ve yüksek öğrenimle ilgili büyük gelişim fırsatları yakalıyorsunuz. Kişisel gelişiminizi artırabildiğiniz, hayata olan inancınızın arttığı bu dönemde, ‘boyunuzdan büyük’ işlere kalkışın. Başarı mutlaka gelecektir. Sene sonunda Satürn’ün burcunuzda geçmesi, iki buçuk sene sürecek yeniden yapılanma sürecini başlatacak.

OĞLAK: Yılın ilk ayı tüm gözler sizin üzerinizdeyken, çevrenize pek de hoş görülü davranmıyorsunuz gibi. Sizin kadar gerçekçi ve kuvvetli olmayan, hassas ve kırılgan kişileri kaybetmemek adına biraz toleranslı olun. Eskiden keyif aldığınız hobileri, şarkıları, şiirleri raflardan indirin. Şubat ayında statünüzde bazı değişiklik sinyalleri alabilirsiniz. Endişelenmeyin, işler 20 Mayıs sonrası rayına oturacaktır. 10-25 Nisan arasında güçlendiğinizi hissedeceğiniz pek çok olay karşınıza çıkacak. Sağduyulu kararlar vermeye çalışın, kendi prensiplerinizi koruyun. Haziran ayında karşınızdaki şaşkın kişiler, istemeden de olsa sizi yanıltabilir. 26 Ekim–4 Aralık arasında burcunuzda bulunan Mars, özel ve iş hayatınızda hedeflerinizi gerçekleştirme gücüne sahip olduğunuzu gösteriyor. İş kurmak, yeni bir işe başlamak, spora başlamak atacağınız adımlardan sadece birkaçı. Mars burcunuzda iken işyerinde oldukça baskın olacak, planları ve stratejileri siz kuracaksınız. Sistemleri yenilemek için doğru günler.

KOVA: Geçen yıldan bu yana kariyerinizdeki olumlu gelişmelere bu sene Nisan ve/veya Ekim aylarında yenileri ekleniyor. Dış dünyada olmayı bu sene daha çok seveceksiniz. Yılın ilk yarısı Mars, daha fazla yurtdışı seyahati, daha fazla medyada yer alma ve tanıtım konularını gündeme getirebilir. Bu aylarda büyük düşünün. Kitleleri hedefleyecek projelerin içinde yer alın. Üstlerinizden gelen destek sizi heyecanlandıracak. 1 Mart-20 Mayıs arası bu alanlardaki projeler yavaşlayabilir veya bazı tekrarlar içerebilir. 17 Temmuz sonrası, bolluk bereket ve gelişim gezegeni Jüpiter’in karşıt burcunuz Aslan’a geçmesi, hayatınızda değişiklik yaratacaktır. 17 Temmuz’da başlayacak bu güzel dönem, bir yıl boyunca ilişkilerden gelen şansa dikkat çekiyor. Varlıklı, iyimser ve belki de yabancı kimseler hayatınıza büyük fırsatlarla geliyor. Kendi işinizi yapıyorsanız, çok büyük müşterilerle çalışma şansı yakalabilirsiniz. Hazırlıklı olun. İş arıyorsanız, iş ahlakına sahip kimselerden gelen iş teklifleri sözkonusu.

BALIK: Yıla başlarken, çalışma grupları içindeki sorumluluklar da sizinle birlikte geliyor. Dernek, kulüp veya mesleki gruplar içindeki sorumluluklarınızda istemeden yaptığınız şeyler varsa hemen bırakın. Sevmeden yürüttüğünüz her türlü konu, kimseye bir yarar sağlamayacaktır. Yılın özellikle ilk yarısı odaklanmanız gereke konu, başkalarından alacağınız paralar, birikimlerdir. Aynı zamanda yakın arkadaşlarınızın deneyimleri ve bilgileri de size bu dönemde ışık tutacaktır. 15-25 Nisan arası yaşanacak değişim döneminde, maddi fırsatlar yakalayabilirsiniz. İş bağlantılarınızı hızlandırın, sosyal çevrelere yakınlaşın. Yılın ikinci yarısı, fırsat gezegeni Jüpiter, çok büyük projeler almanızı ve ekibinizin büyümesini sağlayacak. Eğlenceli işler sizi bekliyor. Tıpkı 2013’teki gibi bu yıl da yurtdışı ve medya projelerinde önemli işler yapabilirsiniz. Kalıcı olmak istiyorsanız işi ciddiye alın ve üzerinde çalışın.

Kaynak

Load More Related Articles
Load More By Akrep
Load More In Burçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevabı rakamla girin

Check Also

Harita Genel Komutanlığı Harita Mühendisi Alıyor

Harita Mühendisi Subay Alımı; -2016 yılında Harita Genel Komutanlığına harita mühendisi su…