Home Teknoloji Otomobil Detroit Otomobil Fuarı Açıldı

Detroit Otomobil Fuarı Açıldı

5 min read
0
0
250

Merhaba arkadaşlar,
Otomobil merakınız ne seviyede bilemiyorum ama geçen hafta başlayan Detroit otomobil fuarıyla ilgili haberimi bu hafta yazdığıma göre benim otomobil merakımı az çok tahmin etmişsinizdir herhalde.

Her sene bu zamanlarda başlayan fuar, öncesinde dilden dile aktarılan dedikodularla adından sıkça bahsettirir. Hangi otomobil markasının hangi modelle ilgili çalışmalar yaptığı, ne tür yenilikler ekleyeceği, hangi modelleri piyasaya süreceği vs. hep konuşulur, tartışılır.

Her yıl dünya çapından ses getiren Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı geçtiğimiz hafta başladı ve 26 ocak’a kadar ziyaretçilerini kabul edecek. Bende şuradan buradan derlediğim bilgileri – resimleri sizlere sunacağım, en ilginç yeniliklere küçük bir bakış atmış olacağız.. Hadi bakalım..

2015 Mercedes-Benz C-class;

2015-Mercedes-Benz-C-class

 

Mercedes’te diğerleri gibi gençlere hitap edebilmek için görünümü agresifleştirmiş, eski modeline nazaran biraz daha geniş ve biraz daha uzun, e haliyle bagaj hacmide biraz daha genişlemiş.

C 180 için 1.6 litrelik benzinli, C 220 içinse 2.2 litrelik dizel motor düşünülmüş. Güvenlik donanımı üst seviyelerde olan Mercedes C serisinin avrupa başlangıç satış fiyatı 1.52 milyon rubel imiş, bu sanıyorum 35 bin euro yapmaktaymış.

2015-Mercedes-Benz-C-class-2

2015-Mercedes-Benz-C-class-3

Beetle SUV;

Yeni tasarlanan Beetle off road araçlarına benzetilmiş, yerden yüksekliği biraz daha artırılmış ve lastikleride hatırı sayılır ölçülerde büyütülmüş. 6 ileri vitesi olan Beetle 210 beygir gücüne sahip.

Detroit’te concept olarak sunulan Beetle Dune ilk hafta fuarda iyi tepkiler almış, sanıyorum ileri ki yıllarda üretimi gerçekleşir.

Beetle-Dune

Beetle-Dune-2

Beetle-Dune-3

Infiniti Q50 Eau Rouge (Konsept);

Arap şarkıcıların kliplerinde bolca rastlayabileceğiniz Infiniti, bir canavar üretmiş. Q50 Eau Rouge ismini Spa-Francorchamps Formula 1 pistindeki virajdan almış. Harika bir araba yapmış adamlar..

infiniti-Eau-Rouge-Concept

infiniti-Eau-Rouge-Concept-2

infiniti-Eau-Rouge-Concept-3

Hyundai Genesis 2015;

Bu arabayı görünce, eski zamanlarımdan Hyundai Sonata hayranlığım geldi aklıma. Ortaokul yıllarımdı, bana göre Jaguarı andıran sonatalar’a hayrandım. “Alıcam ulan seni büyüyünce” demişliğim bile olmuştu :]

Hyundai’nin nadir süper araçlarından biri olan Genesis’e sahip olacak adamın bir benzinliği falan olması gerekir. 3.0’dan başlayarak 5.0 litre’ye kadar olan motor seçeneği mevcut bu da 247 ile 425 hp’lik güçleri temsil ediyor.

Makam arabası havasını fırtına gibi estiren Genesis’in hyundai’den ayrı bir logosu bile var, uzaktan Aston Martin logosunu andırıyor ama olsun. Blue link teknolojisi dedikleri naneyle net üzerinden arabayla bağlantıya geçilebiliyor ve start stop özelliğiyle birlikte birçok işlemi uzaktan gerçekleştirebiliyorsunuz. Vay be.

Genesis

Genesis-2

 

Genesis-3

 

Genesis-4

 

Devam edecek..

Load More Related Articles
Load More By Akrep
  • Citroën Numéro 9 Wallpaper (Konsept)

    Lüks arabalara farklı bir soluk getiren Citroën Numéro 9, DS modellerinin DNA’larına…
  • Citroën DS4

    Farklı olmak isteyenlere Citroën DS4..Citroën DS4 için; Dinamizm, ayrıcalık, eşsiz ve çeki…
  • Harika Mazda 3 Duvar kağıtları

    Japanya otomobiler markalarının en iyilerinden birisi olan Mazda, Mazda 3 modeliyle gönüll…
Load More In Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevabı rakamla girin

Check Also

Harita Genel Komutanlığı Harita Mühendisi Alıyor

Harita Mühendisi Subay Alımı; -2016 yılında Harita Genel Komutanlığına harita mühendisi su…