Yüksek Teknolojiye Sahip Saksı

Teknoloji Akrep

Kendinden sulamalı yüksek teknolojili saksı, bitkilerinizi anne şefkatiyle büyütür.

Güzel bir giriş olmuş dediğinizi duyar gibiyim, bence de öyle oldu.

 

Evimizde yetiştirdiğimiz bitkilerin her zaman canlı ve sağlıklı olmasını isteriz, bunu sağlamak için gerekli şartları yerine getirmek içinse didinip dururuz.

 

Birçok teknolojik konuda Hızır gibi yetişen, ihtiyaçlarımız doğrultusunda bize çözümler sunan ecnebiler bu konuda da bizi yalnız bırakmamış. Parrot pot adını verdikleri yüksek teknolojiye sahip saksılar sayesinde bitkilerimizi yetiştirirken hiç sıkıntı çekmeyeceğiz, komşularımızın “ay canım bu çiçeğe çok su vermişsin yazık olmuş” sözlerine bilimsel yanıtlar vereceğiz.

 

Parrot POT

 

Yükek teknolojiye sahip saksılarımız 99 dolardan satılıyor.

 

Özelliklerinden bahsetmemi isterseniz, şöyle ki;

 

Işık, sıcaklık, nem, gübre durumlarını ölçmek için saksımızın içinde sensörler mevcut. Şayet bitkinizin suyu eksik veya ışık miktarı yetersiz kalırsa akıllı telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulama sizi haberdar ediyor.

 

Saksımızın içerisinde bir su haznesi mevcut, oraya istediğimiz zaman suyumuzu ekliyoruz ve bitkimiz ihtiyaç duydukça telefonumuzdaki uygulamayı kullanarak bitkimizi besliyoruz. Bu konuda saksımız size tasarruf modunu da önerebiliyor. Bu modu kullanarak suyu tasarruflu kullanıyor ve gelecek nesillere iyilik edebiliyoruz. Saksımız 4 adet AA pil ile çalışıyor, normal şartlar altında piller 1 yıl dayanıyor.

 

Parrot Pot

 

Şehir dışına gittiğinizde, evinizin anahtarını birilerine vermek durumunda kalmıyorsunuz. “Çiçekleri sulamaya gelmiştim” bahaneside tarih oluyor galiba ; )

 

Parrot Pot’un tasarımcı Vincent Bihler saksıdaki ph ve ısı sensörlerin bitki yetiştirme hakkında bilgisi olmayanlara kolaylık sağlayacağını belirtmiş. Paris merkezli küresel bir şirket olan Parrot’un bu ürünü tutacak gibi görünüyor.

 

Parrot Pot

Parrot Pot

Fotoğraflar: Parrot   /     Kaynak: Daily Mail

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Akrep}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevabı rakamla girin