Zentai: Likralı Kostümler Giyerek Hayatın Baskılarından Kaçıyorlar

Kültür sanat Akrep

Şimdi bunlara örgütmü desem, aktivistmi desem bilemiyorum, sapkın bir tarikat demeyi daha uygun görüyorum fakat ön yargıya kapılmayın diye kulüp diyeceğim.

Efendim adamlar japonyada Zentai isminde bir kulüp kurmuşlar, her yaştan ve her meslekten üyeleri var. Ünleri Japonyayı aşmış bile ve birçok ülkeden yeni üyeler edinmişler.

 

Zentai japan

Zentai: Günümüz hayatının stresinden kaçmak için komple vücutlarını kaplayacak şekilde likralı kostümler giyiyorlar, öyleki ağızları – gözleri bile görünmüyor.

 

Zentai Japan

Grup üyeleri bu şekilde stresten kaçıyor ve kimliksiz yeni bir kimlik ediniyor ve alabilediğine özgür oluyorlarmış. Kimse onları tanıyamıyor sanırım böyle olunca özgür oluyorlar.

 

Zentai Japan

Tokyo / Japonyada kurulan kulübün üye sayısının 3000 kişi olduğu belirtiliyor ama bunlara diğer ülkeleri de eklersek sayı epey artacaktır çünkü sosyal platformlar üzerinden hızla çoğalıyorlarmış.

 

Zentai Japan

Giydikleri kıyafetlerle anonim kimliğe bürünen zentai üyeleri kendi aralarında belli zamanlarda toplanıp etkinliklerde gerçekleştiriyorlarmış. Kendi içlerinde farklı gruplarada ayrılmışlar.

 

Zentai Japan

Zentai akımının japonyada doğan bir kültür olduğunu haberleştiren medya, hafiften bu durumun seksüel dürtüleri harekete geçireceğini de belirtmişler..

 

Zentai Japan

Şahsen ben bu akımın sonunun nereye gideceğini tahmin edebiliiyorum, umarım ülkemize gelmez!

 

Zentai Japan

Aşağıya haberi edindiğim kaynakları ekleyeceğim, incelerseniz oralarda zentai kulubünün üyeleri ile yapılmış röportajları göreceksiniz.

 

Abc News   /   Japan Times

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Akrep}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevabı rakamla girin